Kristobalit ve Kristobalit Unu

Kristobalit (cristobalite), silikanın yüksek sıcaklıkta kalsine edilmesiyle oluşan, yüksek saflıkta ve beyazlıkta kimyasal inert ürünlerdir. SIBELITE ve MINBLOC M markalı kristobalit ürünleri, farklı partikül büyüklüklerinde stoklarımızda mevcuttur. Mükemmel optik özellikleri, kimyasal inertliği, düşük yağ absorpsiyon özellikleri ve kontrollü partikül boyut dağılımı sayesinde dolgu ve hammadde olarak çeşitli uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kullanım Alanları

Boya: İç ve dış cephe dekoratif boyalarında, antikorozyon ve deniz & koruma boyalarında, ahşap, yol çizgi ve toz boyalarda, ve genel endüstriyel boyalarda

Plastik: Masterbatchte antiblock katkı olarak (antiblocking agent) ve sera örtüsü üretiminde IR (Infra-red) absorblayıcı olarak.

Suni mermer üretiminde yapıya sertlik, kimyasal ve fiziksel dayanıklık ve parlaklık vermek amacıyla, özellikle saf beyazlık istenen ürünlerde.
Ayrıca hammadde olarak hassas döküm proseslerinde, seramik malzeme üretiminde, dolgu olarak silikon kauçuk (sealant), polimer beton, aşındırıcı ve parlatıcı malzeme üretiminde kullanılmaktadır.


Daha detaylı bilgi ve ürün teknik bilgi formları için lütfen bize ulaşın.