Özel Dolgular

  • Mikamsı Demiroksit : PORTAFER® AP, korozyon önleyici kaplamalar için aktif bir dolgu maddesi olarak özel olarak geliştirilmiştir. Laminar-plakalı yapısı ve yüksek laminaritesi sayesinde ortaya çıkan güçlü fiziksel yapısı, bariyer etkisi ve UV yansıtıcı özelliğiyle bu korumayı sağlar.  Bu ürün, hem ara kat hem de son kat boyalarda, hem de astar sistemlerinde oldukça etkilidir. Yüksek etkinliği elektrik kuleleri, karayolu ve demiryolu köprüleri, kimyasal tesisler ve liman ve deniz tesisatlarındaki çelik yapıların korunmasında kanıtlanmıştır. Özellikle ince versiyonları havasız püskürtme sistemlerinde orifislerin tıkanmasını önlediği için tercih edilmektedir.
  • Manyetit : PORTAFER® M 63 ana içeriği manyetit (Fe3O4) olan demir oksitten üretilmektedir. Yüksek yoğunluğu nedeniyle otomotiv ve inşaat sektöründe ses yalıtımı için tercih edilmektedir. PortaferÒ M 63 ferro manyetik özellikleri sayesinde manyetik boyalar ve plastikler ile mikrodalgada ısıtılmaya uygun kompaundların üretiminde kullanılmaktadır.
  • Glassflake : GLASSFLAKE çok pürüzsüz yüzeye sahip son derece laminar yapıda borosilikat cam pulcuklarıdır. Transparandır ve nötral kütle renk tonuna sahiptir. Pulcuk morfolojisi ve bu pulcukların paralel olarak hizalanabilmesi gaz ve sıvı geçişlerini önleyici bariyer bir yapı oluşturmakta ve maliyetleri düşürmektedir. Kaplama formulasyonları ve özgün teknoloji geliştirmede uzmanlığıyla Glassflake 40 yıllık tecrübesini ve kalitesi kanıtlanmış ürünleri sunmaktadır.
  • Wollastonite : Wollastonite lifli-çubuksu yapıda doğal kalsiyum silikat malzemesidir. İnce tanecik yapısı ve yüksek boy/en oranıyla ısıya ve çizilmeye dayanımı arttırmaktadır. Takviyeli plastiklerde cam elyafın kısmi olarak yerine kullanılabildiği gibi, yolcu bölmesi trimleri, gösterge panelleri, tamponlar, klima/kalorifer muhafazaları, akü destek tepsileri ve jant kapaklarında da kullanılmaktadır. Boya ve kaplamalarda film çatlamasını azaltır. Wollastonitin pasifleştirme yeteneği, korozyon önleyici boyaların formüle edilmesinde başarıyla kullanılır. Toz kaplamalarda çatlama ve talaş dayanımı sağlanır.